Terazi Burcu

Yönetici gezegeni venüs. Niteliği öncü, elementi hava.

Terazi insanı güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. Burcun simgesi terazi adaleti temsil eder ve Terazi’nin en temel özelliklerini yansıtır. Eşitlik temel ilkelerinden biridir. Herkese iyi davranmak ister ve kendine davranılmasını istediği gibi davranmaya çalışır. Verdiği kadar almak ister, ilişkileri bu açıdan dengeli olursa çok mutlu olur. Yargı sisteminde pek çok avukat, hakim ya da savcı Terazi burcudur. Sanat ve adalette hak edilen orta noktayı bulmak ve dengeyi sağlamak oldukça zordur. Terazi bunu başarabilir. Paylaşımcı, işbirlikçi, uyumlu, sosyal, içten, düşünceli, anlaşmaya hazır, dengeli, tartan, adil, tarafsız, nazik, tatlı, diplomat, arabulucu, hoş, estetik, zarif, sanatkar, rafine, zevkli, bağımlı, kararsız, pasif, bocalayan, tembel, kayıtsız, yüzeysel, kibirli, fazla narin, kolay etki altında kalırlar.

Güzel konuşma yetenekleri bulunduğundan Terazi burcu kişileri tar­tışmaların favorisidir. Hisleri ve kafası ile denge kurabildikleri için güve­nilir insan olmalarına şaşırmamalıdır. Yine de dengeyi sağlayan terazi çok hassastır. Hava grubundan olduklarından bu dengeyi her zaman koru­yamazlar. Bazen yaşamda başkalarına tuhaf gelen davranışlar bu terazi­nin dengesinin bozuk olduğu etkileşimlerin sonucudur.

Güzel sanatlarla ilgili olan Terazi burcu insanı pek çoktur. Müzik ve resim gibi hobiler onları çeker. Yaratma gücü olduğundan edebiyatta ba­şarılı olurlar. Terazinin bir kefesi neşeyi öteki hüznü taşır. Bu iki duygu arasında çok iyi denge kurmayı becerirler. Dostluğa çok önem veren bir yapıları vardır.

 Terazi burcu böbrekleri yönetir. Alt sırt bölgenize dikkat etmeli, sırt kaslarınızı güçlendirmeli ve böbrek sağlığınız için de bol su içmelisiniz.

Yorumlarınız değerlidir. Yorum bırakmak ister misiniz?

Bu sitede yayınlanan hiç bir görsel ve metin izinsiz kullanılamaz. Copyright © 2008 - 2014 Astrolojievi.com

webmaster wordpress seo analiz
Scroll to top