fbpx

Münevver Maya Hakkında

Münevver Maya Çetiner Kimdir?

Ankara Üniversitesi SBF – BYYO Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümü mezunu olan Münevver Maya Çetiner, muhabirlik yaptı, Kamu ve özel kurumların Basın Halkla İlişkiler bölümlerinde çalıştı. Kendi reklam-halkla ilişkiler ajansını kurdu yönetti ve alanı ile ilgili mesleki derneklerin yönetim süreçlerinde yer aldı.

Lise yıllarından itibaren, kendi doğum tarihinin doğruluğuna ilişkin şüpheleri nedeniyle Astrolojiye yöneldi. Yüksek öğrenim, çalışma hayatı ve hayatın getirdiklerini deneyimlerken 1970’li yılların ortalarından itibaren astrolojik kaynakları edinmeye ve kendi arşivini oluşturmaya başladı. 40 yılı aşkın süredir ilgi alanlarına giren konuların başında gelen Astroloji, Metafizik, Ezoterizm, Okültizm, Şifa terapileri ve spritüel alanlarda yoğun olarak araştırmalarını sürdürdü, eğitimlerini aldı ve kütüphanesini oluşturdu.

Bir yandan astrolojiyi öğrenirken diğer yandan kendisinin, yakın çevresinin ve haritasını çıkarıp yorumladığı kişilerin, doğum haritalarıyla eş zamanlı ilerleyen yaşam deneyimlerini gözlemleme fırsatı buldu ve arşivini zenginleştirdi. Özellikle kızının yetişmesi sırasında Astrolojik verilerin büyük desteğini aldı. 1999 yılı ortalarında ülkemizde deprem olasılığına ilişkin uyarılarını yaptı ancak o yıllarda astroloji, fal olduğu ön yargısıyla önemsenmediğinden, uyarıları dikkate alınmadı.

Günlük ve yıllık Astroloji yorumlarının burçlar esas alınarak yapılmasındaki eksiklikleri fark ederek, 2002 yılından itibaren ülkemizde ilk kez yükselen burçlara göre yorumlar yapmaya başladı. 2004 yılından itibaren gazete, dergi, TRT radyo ve diğer radyolarda astroloji yorumlarını bu yönde paylaştı. Kızının başarılı eğitim hayatı sürecinde edindiği astrolojik deneyim ve bilgilerinden, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin de yararlanmasını sağladı, eğitim-mesleki hedef belirleme, odaklanma ve motivasyon katkılarında bulundu, pek çok mezun ve halen eğitimini sürdüren başarılı öğrencileri oldu. Tıp doktorları ile sağlık astrolojisi bilgilerini ve eğitimlerini paylaştı.

Astrolojinin yaşamdaki olumlu dokunuşlarından daha çok kişinin yararlanabilmesi için bireysel ve kurumsal danışmanlıklar yaptı, astroloji eğitimleri verdi. Uzun yıllar ajansında staj yapan öğrencilerin eğitimleriyle ilgilenirken, etkin öğretme yöntemleri geliştirdi, bu yöntemleri astroloji eğitimlerinde de uyguladı. Zengin arşivi çerçevesinde araştırmalarını, astrolojiyi öğrenmeyi, kitaplarının hazırlıklarını sürdürüyor.

Halen Ankara’da uzun yıllardır sürdüğü astroloji danışmanlığına, astroloji eğitimlerine, 2008 yılında kurduğu www.astrolojievi.com sitesinde ise bilgilerini-araştırmalarını paylaşmaya, günlük yorumları yükselen burca göre yazmaya devam ediyor.

2008 - 2021 Astrolojievi.com. Metin ve görseller izinsiz kopyalanamaz.

error: İçerik Korunmaktadır.
Kategoriler